ثبت نام ورود

آموزش آپلود پرسشنامه در قالب فایل اکسل

آموزش آپلود پرسشنامه در قالب فایل اکسل

در سایت امکان آپلود پرسشنامه‌ها در قالب فایل اکسل مطابق تصویر موجود فراهم شده است. در این حالت تنها کافی است که سوالات پرسشنامه خود را در بخش سوالات فایل اکسل نمونه کپی کرده و آن را هنگام ایجاد پرسشنامه در بخش مدیریت سوالات و از گزینه بارگزاری سوالات آپلود کنید. در ادامه متن لینک دانلود فایل نمونه آورده شده است.

اولیت سایت ما یاری رساندن به دانش‌آموزان و دانشجویان و کمک به تسریع و تسهیل کردن روند تکمیل پرسشنامه‌ها می‌باشد و در این راستا توجه به این دسته از پرسشنامه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا در بیشتر موارد حجم سوالات این پرسشنامه‌ها بالا بوده و امکان طرح سوالات به صورت تکی با مشکل همراه خواهد بود. به همین دلیل در سایت امکان آپلود پرسشنامه‌ها در قالب فایل اکسل مطابق تصویر موجود فراهم شده است. در این حالت تنها کافی است که سوالات پرسشنامه خود را در بخش سوالات فایل اکسل نمونه کپی کرده و آن را هنگام ایجاد پرسشنامه در بخش مدیریت سوالات و از گزینه بارگزاری سوالات آپلود کنید تا تمامی سوالات شما به همراه گزینه‌های آن‌ها به صورت خودکار آپلود شود. بعد از این مرحله امکان ایجاد تغییر در صورت سوالات یا گزینه‌های مطرح شده برای شما وجود دارد.
فایل اکسل نمونه را می‌توانید از اینجا دانلود کنید:
 
فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که سه دسته سوال وجود دارد که کد سوال مورد نظر را مطابق راهنمایی پایین در ستون نوع پرسش فایل اکسل وارد کنید:
L: پرسش‌های لیاقت سنجی (برای سنجش صلاحیت فرد به منظور پاسخ‌دهی به سوالات)
T: پرسش‌های تشریحی
C: پرسش‌های چند گزینه‌ای
R: راستی آزمایی (به منظور اطمینان از دقت عمل پاسخ‌دهنده هنگام پاسخ‌دهی به سوالات، و به صورت سوالات چند گزینه‌ای مطرح می‌شوند و تنها یک گزینه صحیح برای پاسخ دهی به آن وجود دارد و لازم است پاسخ‌دهنده همان گزینه صحیح را انتخاب کند و در غیر این صورت پرسشنامه تکمیلی ثبت نخواهد شد.)

پ.ن1: ستون شماره گزینه پاسخ صحیح تنها برای پرسش‌های لیاقت‌سنجی و راستی‌آزمایی وارد شود که پرسشگر نیاز دارد تنها افرادی که گزینه مورد نظر او را انتخاب می‌کنند پرسشنامه را تکمیل کنند.
پ.ن2: ستون "گزینه‌ها" تنها برای دسته سوالات چند گزینه‌ای، لیاقت‌سنجی و راستی آزمایی فعال است و در پرسش‌هایی با کد T، مطالب وارد شده این بخش آپلود نخواهد شد.