ثبت نام ورود

راهنمای ایجاد پرسشنامه

راهنمای ایجاد پرسشنامه

در این مطلب می‌توانید با مراحل تهیه پرسشنامه آشنا شوید.

مراحل ایجاد پرسشنامه در سایت iqtik به این ترتیب است:

1. ابتدا از پنل پرسشگر به تب ایجاد رفته. در این قسمت، نام پرسشنامه، گروه پرسشنامه و شرایط پاسخ‌دهندگان و تعداد پاسخ‌دهندگان را وارد کنید و گزینه ذخیره را انتخاب کنید.


2. در مرحله بعد باید سوالات پرسشنامه مورد نظر خود را وارد کنید. برای این کار 2 روش وجود دارد: آپلود پرسشنامه از طریق فایل اکسل (برای آشنایی با این روش کلیک کنید) و وارد کردن سوالات به صورت تکی
سه دسته سوال در بخش لیست سوالات پرسشنامه وجود دارد: پرسش اصلی، پرسش لیاقت سنجی (برای آشنایی با این دسته از سوالات کلیک کنید) و پرسش‌های راستی آزمایی ( سوالاتی که دارای پاسخ‌های واضح می‌باشند و برای سنجش دقت پاسخ‌دهنده به پرسشنامه افزوده می‌شوند و تنها در صورت پاسخ صحیح، پرسشنامه تایید می‌شود.)


3. پس از وارد کردن سوالات مورد نظر خود، پرسشنامه خود را برای دریافت تاییدیه به ناظر ارسال کنید.

4. در این مرحله 2 اتفاق محتمل است. اول اینکه پرسشنامه شما بدون مشکل بوده و وارد مرحله بعد می‌شود و یا اینکه مشکلی در سوالات شما وجود دارد و ناظر به این مشکل اشاره میکند تا پرسشنامه را تصحیح و دوباره برای دریافت تاییدیه برای ناظر ارسال کنید و در صورت رفع مشکل به مرحله بعد وارد می‌شوید.

5. در این مرحله باید برای پرسشنامه خود مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید. به این صورت که مبلغ پاسخ‌دهی به سوالات تشریحی (به عنوان مثال 300 تومان برای هریک از سوالات تشریحی) و سوالات چند گزینه‌ای (به عنوان مثال 150 تومان برای هر یک از سوالات چند گزینه‌ای) را وارد می‌کنید و این مبلغ در تعداد پاسخ‌دهندگان مورد نظر پرسشگر ضرب شده و هزینه نهایی به شما نشان داده می‌شود و به مرحله پرداخت از طریق درگاه راهنمایی می‌شوید.

6. پس از پرداخت هزینه پرسشنامه، پرسشنامه شما برای پاسخ‌دهی افراد با توجه به شرایط افراد پاسخ‌دهنده نشان داده می‌شود. پس از این مرحله چند گزینه در برابر پرسشگر وجود دارد.
  • اتمام زودهنگام پرسشنامه: ممکن است شما برای پرسشنامه خود تعداد 20 نفر را در نظر داشته باشید و تنها 18 نفر به آن پاسخ داده باشند. در این صورت می‌توانید از گزینه پایان زودتر در تب در حال اجرا پرسشنامه خود را از دسترس افراد خارج کنید. (هزینه باقی مانده به کیف پول شما ریخته می‌شود)
  • فعال کردن بسته: برای بهتر دیده شدن پرسشنامه خود می‌توانید از بسته‌های در نظر گرفته شده استفاده کنید تا زودتر به پرسشنامه شما پاسخ داده شود.
  • مشاهده آنلاین گزارش پاسخ‌دهندگان: در این قسمت می‌توانید درصد پاسخ به گزینه‌های پرسشنامه خود را به صورت گزارش کلی مشاهده کنید.

 
7. پس از اتمام پرسشنامه، پرسشگر می‌تواند گزارش تکی و کلی پرسشنامه خود را دریافت کند.